Reklama

Ręce opadają

Ręce opadają

27.04.2007
Czyta się kilka minut
Rzecznik praw dziecka ma w Polsce co robić. Zagrożenia i wyzwania są wielkie w wielu dziedzinach życia społecznego, a ostatnie niepowodzenia ustawodawcze związane z próbą skuteczniejszej ochrony życia dziecka przed narodzeniem też otwierają pole dla interwencji albo inicjatyw. O tym jednak raczej nie słychać. Okazało się za to, że pani rzecznik Sowińska w okresie styczniowego konfliktu o nominację arcybiskupa warszawskiego włączyła się weń osobiście listem skierowanym do Benedykta XVI, zajmując stanowisko po stronie niedoszłego nominata i oskarżając media polskie o walkę z Kościołem. Ten niewiarygodny casus przekroczenia urzędowych uprawnień i manifest niewczesnej gorliwości nie powinien być przemilczany: ośmiesza Kościół w Polsce i polskie władze. Jak najrychlejsze podziękowanie pani rzecznik za dalszą pracę wydaje się jedyną możliwością.
0

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]