Reklama

Ładowanie...

Nie umywamy rąk

26.09.2016
Czyta się kilka minut
Dr Jarosław Szarek, prezes IPN: W planach mamy publikację „Wokół Jedwabnego” po angielsku. Gdybyśmy chcieli ukrywać ciemne strony naszej historii, przecież byśmy tego nie robili. Chcemy tylko, by wobec Polski zachowano proporcje zgodnie z prawdą.
Jarosław Szarek, Gdańsk, sierpień 2016 r. / Fot. Mateusz Ochocki / KFP / REPORTER
Jarosław Szarek, Gdańsk, sierpień 2016 r. / Fot. Mateusz Ochocki / KFP / REPORTER
J

JAROSŁAW SZAREK: Cieszę się, że pani do mnie przyszła.

KAROLINA PRZEWROCKA-ADERET: Dlaczego?

JAROSŁAW SZAREK: Bo rozmowa jest najważniejsza. Gdy jej brakuje, to potem czytam o sobie różne rzeczy w komentarzach prasowych. Np. wczoraj wieczorem przeczytałem ostatni numer „Więzi” i wstęp Zbigniewa Nosowskiego. Bardzo mija się w nim z prawdą, oceniając obecne kierownictwo IPN. Pisze wręcz, że Instytut został zawłaszczony przez jedną partię. I że powinien się nazywać „Instytut Pamięci Mniej Narodowej”.

Nie jest tak, że kierownictwo IPN objęły osoby, których poglądy są bliskie postulatom PiS?
Żaden pracownik Instytutu nie jest członkiem jakiejkolwiek partii. Oczywiście, mam swoje sympatie, ale nigdy nie działałem politycznie. Za mną i za moimi kolegami są lata pracy w tej placówce, sam spędziłem...

25274

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]