Reklama

Raport z wąskiego miasta

Raport z wąskiego miasta

08.08.2016
Czyta się kilka minut
Nie idzie przejść, nie dojdziesz dlaczego. Niby powód prosty – potencjalna Atlantyda zatopiona dziesiątkami, milionami, pierdyliardami turystów, za przeproszeniem, flaneurów.

​Z pewnością przyczyna jest głębsza niż aqua alta, głębsza niż laguny wody gościnnie zapalikowane. Każdy chce zdążyć ze swoim selfie stickiem, żeby utrwalić, uwiecznić na Snapchacie swoją stopklatkę à la Serenissima, kijki zderzają się na mostach, aparaty strzelają foty niewłaściwym twarzom, permanentny photobombing w Wenecji. Ale, ale – ale czy to odstrasza? Bynajmniej, apropori.
Niby dobrze, że ludziom się chce zlatywać, pięknem sycić, wyzwalać migawki na mostkach, mosteczkach i mościnkach, łapać blikującą płynność fasadowej kamienności dożalandu, zanim zaraz na Marco Polo i w samolot... a jednak chciałoby się bardziej jak Wagner, chciałoby się jak Brodski, a tu młyn w Jarocinie ’84, a tu Media Markt w dniu promocji, a tu raj froterystów.
Może ludzie tak lubią; tak – lubią! Z tego, co zaobserwowałem w wymuszonym slow motion przelocie, sam tego...

2578

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

niedługa woda całe to badziewie zaleje i będzie spokój :)))

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]