Reklama

Radość – Modlitwa – Post

Radość – Modlitwa – Post

31.05.2011
Czyta się kilka minut
Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im prezbiterów, polecili ich Panu, w którego uwierzyli (Dz 14, 23)
K

Kościół w Polsce przeżywa właśnie święto. Wielkie święto - przesuwające się przez Polskę: święcenia kapłańskie. W Warszawie przyjmie je 18 diakonów, w Łodzi - 13; w Zielonej Górze - 9; w Bielsku-Białej - 14; w Krakowie - 23 (najwięcej od 20 lat!); w Katowicach już 3 tygodnie temu wyświęcono 24... itd. Mało kto o tym pisze. Za to za trzy miesiące wszyscy się rozpiszą na temat spadającej liczby powołań.

Po co nam nowe powołania, jeśli nie cieszymy się tymi, które właśnie "stają się ciałem"? I skąd mają się brać? Wejście nowych prezbiterów w nasze Kościoły zdaje się nikogo nie obchodzić - więc czemu ma służyć medialne utyskiwanie nad kryzysem powołań, powracające każdego kolejnego października z obowiązywalnością refrenu?

Przytoczone zdanie z Dziejów Apostolskich opowiada o zakończeniu pierwszej wyprawy misyjnej świętych Pawła i Barnaby. Mówi ono...

2643

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]