Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Radio CEPiK

Radio CEPiK

17.04.2017
Czyta się kilka minut
Stare przysłowie polskich kierowców mówi: „Jak chcesz kogoś walnąć, to cepik zawsze się znajdzie”.
P

Przysłowia mądrością narodów – zwłaszcza naszego narodu, może nie tyle narodu wybranego, co narodu wyborców – i mądrość tego akurat przysłowia o przysłowiach staje się w Polsce z każdym dniem coraz bardziej przysłowiowa. Nie chcę mnożyć przykładów, wszak nie trzeba udawadniać, że złapał Kozak Tatarzyna, a Cygana powiesili.

Więc my – Polacy mamy nie tylko wiele obrazujących naszą kolektywną przenikliwość przysłów i porzekadeł, my mamy coś więcej, mamy bowiem CEPiK. Mamy go rękami naszych przedstawicieli, wyłonionych w akcie wyborczym przez Suwerena (czyli nas, ile nas tam wtedy do urn poszło). Wzmiankowany CEPiK, alias Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, w rękach zmyślnego włodarza jest niezłym narzędziem czesania kasy, o ile ktoś ma fantazję oraz gest, który pozwala czesać naprawdę szeroko.

Dajmy na to: radio. Który z pojazdów wyszczególnionych w CEPiK-u radia nie...

2434

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]