Reklama

Pusto

Pusto

28.07.2009
Czyta się kilka minut
Te dwie śmierci - Zbigniewa Zapasiewicza i Leszka Kołakowskiego - dzieliło zaledwie parę dni. Zawalił się ważny i piękny fragment Teatru, zakończył się ważny i piękny rozdział ludzkiego myślenia.
P

Po śmierci znanych i podziwianych ludzi mówi się, że świat będzie już inny. Często jest to rytualny frazes, tym razem zabrzmiał mi wyjątkowo prawdziwie. Może dlatego, że świat bardzo zmarniał. Wystarczy spojrzeć na polityków, "mężów stanu", twórców, myślicieli. Tych ludzi, na których świat instynktownie spogląda w przełomowych dla siebie momentach - i u nich szuka odpowiedzi.

A teraz jakoś pusto. Zadziwiająco pusto.

Rzadka umiejętność

Profesora Jerzego Buzka uważam za człowieka kulturalnego, bardzo uczciwego, spokojnego i pełnego umiaru, ucieszyłam się więc, że został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Natomiast cały krajowy rejwach towarzyszący temu wydarzeniu, odmienianie słowa "Polska" we wszystkich przypadkach, peany na temat historycznego zwycięstwa i biadolenie, że w ten sposób przegraliśmy...

2321

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]