Reklama

Puste miejsca

Puste miejsca

16.03.2003
Czyta się kilka minut
N

Na tynieckim cmentarzu wolnych miejsc ubywa - ostatnio przybył grób Jana Józefa Szczepańskiego, naszego tygodnikowego - od samych początków - przyjaciela i twórcy. Ale równocześnie powstało przecież po nim puste miejsce nie do zastąpienia - bo nie można zapełnić braku po mądrości i dobroci człowieka, który spomiędzy nas odszedł. To są czasem wyrwy odczuwalne bardzo szeroko, czasem niby niezauważalne, bo przecież tylu dobrych i mądrych odchodzi zupełnie po cichu, tak jakby się nie liczyli ani za życia, ani po śmierci. A tymczasem to nieprawda - wszystko w świecie stworzonym da się zastąpić tak czy inaczej - człowieka nigdy. Tylko tyle, że o pustym miejscu po każdym kolejnym odchodzącym nie ma czasu myśleć i nie ma w nas dość serca, żebyśmy zawsze mogli się na to zdobyć. Jednym ze zdziwień, które niedawno przeżyłam, była wymiana listów z redakcją mojej parafialnej gazetki: w odpowiedzi...

3878

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]