Reklama

Puste miejsca

Puste miejsca

16.03.2003
Czyta się kilka minut
N

Na tynieckim cmentarzu wolnych miejsc ubywa - ostatnio przybył grób Jana Józefa Szczepańskiego, naszego tygodnikowego - od samych początków - przyjaciela i twórcy. Ale równocześnie powstało przecież po nim puste miejsce nie do zastąpienia - bo nie można zapełnić braku po mądrości i dobroci człowieka, który spomiędzy nas odszedł. To są czasem wyrwy odczuwalne bardzo szeroko, czasem niby niezauważalne, bo przecież tylu dobrych i mądrych odchodzi zupełnie po cichu, tak jakby się nie liczyli ani za życia, ani po śmierci. A tymczasem to nieprawda - wszystko w świecie stworzonym da się zastąpić tak czy inaczej - człowieka nigdy. Tylko tyle, że o pustym miejscu po każdym kolejnym odchodzącym nie ma czasu myśleć i nie ma w nas dość serca, żebyśmy zawsze mogli się na to zdobyć. Jednym ze zdziwień, które niedawno przeżyłam, była wymiana listów z redakcją mojej parafialnej gazetki: w odpowiedzi...

3878

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]