Reklama

Przyszłość

Przyszłość

20.08.2013
Czyta się kilka minut
Przyszłość jest niewiadoma, ale od czego wróżby?
P

Przyszłość jest niewiadoma, ale od czego wróżby? Starożytni wróżyli z lotu ptactwa i w ten sposób dowiadywali się, co ich czeka. Ja także mogę sobie powróżyć.
Poszedłem do parku, gdzie ptaków pod dostatkiem. Niektóre latały, niektóre siedziały na drzewach, inne łaziły po trawie. Interesowały mnie tylko te latające.
Zadarłem głowę i zacząłem je obserwować. Nie musiałem czekać długo, żeby poczuć pacnięcie na łysinie i moja przyszłość stała się symbolicznie jasna.
Naukę na przyszłość mam tylko jedną: nigdy nie wróżyć z lotu ptaków bez kapelusza.

603

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]