Reklama

Przychodzi kowboj do lekarza

Przychodzi kowboj do lekarza

08.12.2009
Czyta się kilka minut
Barack Obama zapowiada, że jeszcze przed końcem roku podpisze ustawę o kompleksowej reformie opieki zdrowotnej. Dla Amerykanów to rewolucja: rzecz dotyczy nie tylko polityki i pieniędzy, ale też kultury życia codziennego.
Pracownicy służby medycznej, stacjonującej przy jednostce straży pożarnej, śpieszą z pomocą choremu. Wzywani numerem alarmowym 911, często udzielają pomocy nieubezpieczonym amerykanom. los angeles, grudzień 2006 r. /fot. Ed Kash / Corbis
C

Czy Obamie uda się spełnić jedną z największych obietnic wyborczych i zapewnić dostęp do opieki medycznej blisko 40 milionom Amerykanów, którzy w tej chwili nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego? Tocząca się w Kongresie debata, dotycząca dwóch projektów przygotowanych przez wyższą i niższą izbę parlamentu, wzbudza ogromne kontrowersje. Ale - po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat - sukces wydaje się możliwy.

Rachunek za wyrostek

Cholesterol - $28,80. Hemoglobina - $69,30. Tajemnicze 25OH - $215. I tak dalej... Łącznie rachunek za analizy krwi, do przeprowadzenia których zostałam zmobilizowana w ramach obowiązkowego przeglądu rocznego, opiewa na $590.

Nie spędza mi to snu z oczu, bo jestem szczęśliwą posiadaczką ubezpieczenia medycznego, które teoretycznie pokrywa koszty badań profilaktycznych. Składkę za...

16795

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]