Reklama

Przeźroczysta doskonałość

Przeźroczysta doskonałość

11.04.2015
Czyta się kilka minut
Jezus mówi do uczniów przerażonych Jego nagłym zjawieniem: „Czemuście tacy przerażeni i dlaczego wątpliwości budzą się w sercach waszych?
O

Oglądajcie moje ręce i moje nogi, bo to Ja jestem! Dotykajcie Mnie i przekonajcie się, przecież duch nie ma ciała ani kości, a Ja mam – jak widzicie!”. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Nadal najpewniejszym sposobem ustalenia, czy ma się do czynienia z Jezusem, czy z kimś innym o tym imieniu, jest uważne przypatrzenie się temu komuś, kogo sami uważamy – lub kogo inni nam przedstawiają – za Jezusa Chrystusa.

Wystarczy przypomnieć kwestię tzw. spowiedzi furtkowej, by przekonać się, do czego prowadzi pomylenie Jezusa z tym, który w Jego imieniu występuje i działa. Ludzi, którym nie wystarcza słuchanie pięknych kazań o wartościach chrześcijańskich i wielbienie Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, lecz chcących spotkać się z żywym Jezusem, zbyt często odsyłamy w zaświaty, do bliżej nieokreślonej wieczności – jakiegoś sacrum czy nieba. W „Opinii komisji teologicznej w...

2874

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]