Reklama

Przewodnicy duchowi i wyścig szczurów

Przewodnicy duchowi i wyścig szczurów

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego: Misja wpisana w istotę nauki pozostaje niezmienna - inwestowanie w rozwój talentów, by przekraczały granice wyobraźni. Uczymy się tylko na nowo tę misję realizować, również w zakresie komercjalizacji, czyli sprzedaży jej wyników. Rozmawiał Michał Bardel
M

Michał Bardel: Rozumiem, że Pani jest zadowolona z nowelizacji prawa o szkolnictwie wyższym.

Barbara Kudrycka: Cieszy mnie otwarcie uczelni na młodych naukowców i na świat. Druga rzecz to autonomia programowa, która od dawna powinna być immanentną cechą szkolnictwa wyższego. Trzecia - szeroki i długo oczekiwany pakiet dla studentów, zwiększający ich upodmiotowienie, ochronę praw i szanse zawodowe.

Najbardziej jednak usatysfakcjonowana jestem tym, że wszystko udało się zreformować niemal jednocześnie. Nikt dotąd nie próbował dokonać zmiany, która wprowadziłaby jeden spójny system, w którym nauka i szkolnictwo wyższe funkcjonując na zasadzie naczyń połączonych, mają wspólne cele, w tym najważniejszy: wspieranie i promowanie talentów naukowców i studentów.

Nie niepokoi Pani, że za tymi zmianami...

16179

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]