Reklama

Przegląd prasy

Przegląd prasy

09.09.2008
Czyta się kilka minut
To rubryka, która coraz rzadziej pojawia się w gazetach i czasopismach, a nigdy w telewizji. Jeszcze tylko w radiu - i owszem.
C

Co ciekawe, jednak nawet w ambitnej Dwójce przeglądanie prasy ogranicza się właściwie tylko do gazet codziennych i polega na meldowaniu nam "co na pierwszych stronach". Tak jakby troską odbiorcy radia było konstatowanie, jak w danym dniu prasa steruje serwisem wiadomości, a nie uzyskanie odpowiedzi na pytanie, co się w Polsce w ostatnich godzinach zdarzyło naprawdę ważnego i zasługującego na coś więcej niż doraźny serwis "newsów". Czy to znaczy, że takich zdarzeń brakuje? Przecież oczywiste jest, że nie. Może zatem brakować zaczyna godnych uwagi opinii? "U nas po śmierci Miłosza, Herberta, Lema (...) tej samokrytycznej roli intelektualnego kolektywu jakby nikt już nie spełnia" - napisał niedawno Adam Krzemiński w "Polityce". Dodam od siebie, że trudno za taką rolę uznać głosy uroczyście zapowiadane jako wydarzenia prasowe, ale skupiające się tylko na dyskwalifikujących...

2769

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]