Reklama

Rzeczpospolita dezinformacji

Rzeczpospolita dezinformacji

08.10.2012
Czyta się kilka minut
Polskie media wkroczyły w fazę autodestrukcji. Niszczą je sami dziennikarze, zamieniając czwartą władzę w festiwal chciwości i arogancji.
il. Marcin Wicha
W

Większość dziennikarzy zgadza się dziś tylko w jednej sprawie: medialny Titanic nabiera wody i w końcu pójdzie na dno. Woda zalała już dolne pokłady: pierwsi ucierpieli autorzy prasy, wielu nie przetrwało fali zwolnień. Tylko niektórzy salwowali się ucieczką i przycupnęli razem z twórcami portali internetowych. Co prawda jest ciaśniej i skromniej, ale da się przeżyć. Na razie. Na pokładzie radiowym nigdy nie było szczególnych luksusów, ale za to względny spokój. I choć pomruki o całkowitej katastrofie dochodzą i tutaj, powodując mniej lub bardziej sensowne przetasowania, panika jeszcze nie wybuchła. W części salonowej orkiestra wciąż gra i zabawa toczy się w najlepsze – lajfstajlowo-telewizyjny światek trzyma fason i tańczy, choć pantofelki już zamokły. Sztucznym uśmiechom nie ma końca, bo zatoną tylko ci, którzy przestaną emanować atmosferą sukcesu. Reszta odpłynie wygodną, ubawioną...

17011

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]