Reklama

Przednówek

Przednówek

26.03.2013
Czyta się kilka minut
Tradycyjnie już na przednówku rządzący nie mają powodów do zadowolenia. Przewaga PO nad PiS stopniała.
O

Oceny rządu dołują. Szef Solidarności i popularny rockman zakładają Platformę Oburzonych. Nic dziwnego, że w takich warunkach kwestionowane jest przywództwo lidera. Za rok – przed rozpoczęciem wyborczego maratonu – PO będzie musiała rozstrzygnąć, kto jej przewodzi, a PSL pokazało, że nie musi to być tylko formalność.
Donald Tusk na radzie krajowej zapowiedział, że będzie walczył o przywództwo w partii i trzecią kadencję w roli premiera. I przeforsował demokratyzację ugrupowania, którego demos ma lidera wskazać bezpośrednio. Tym samym ograniczeniu ma ulec to, co doprowadziło do upadku Pawlaka – kuluarowe układy na partyjnych zjazdach, koterie i „spółdzielnie”.
Kluczowe znaczenie ma jednak pytanie, czy sytuacja jest tak zła, że trzeba zmieniać lidera, czy też zmiana może ją wyłącznie pogorszyć? Czy Tusk jest dla PO obciążeniem, czy jego słabością jest tylko...

3662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]