Reklama

Przed „księciem tego świata”

Przed „księciem tego świata”

03.03.2009
Czyta się kilka minut
Jezus z Nazaretu odmówił szatanowi posłużenia się sensacyjnymi, ale skutecznymi środkami nie jeden raz. Chrystus zdecydowanie wybrał prostotę "środków ubogich" i przeciwstawił szatanowi Słowo Boże.
E

Ewangeliści mówią nam, że po swoim chrzcie Jezus, kierowany przez Ducha Świętego, udał się na pustynię. Na pustyni pościł przez 40 dni i był kuszony przez diabła. Potrafimy zrozumieć, że Jezus wypełniony miłością wyrażoną przez Ojca poczuł potrzebę odsunięcia się w samotność pustyni - by tam żyć w głębokiej bliskości z Nim, serce w serce, sam na sam z Ojcem i Duchem.

Wracam na chwilę do znaczenia objawienia się miłości Ojca do Syna i każdego z nas. Obydwie są ze sobą związane, ponieważ widząc swego Syna, Bóg Ojciec widzi w Nim nas i miłość Ojca jest nam dana aż do końca. Możemy ją odrzucić, możemy ciężko grzeszyć, ale Ojciec jak Dobry Pasterz nie opuszcza nas. Duch zaś nie przestaje zapraszać, byśmy znów do Niego wrócili. Ta miłość Ojca do każdej, najnędzniejszej osoby pozostaje dla niej podstawową godnością, której nic nigdy nie będzie mogło usunąć.

...
5597

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]