Reklama

Przeczekać absurd

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Rzekł do nich Jezus: "Napełnijcie stągwie wodą". I napełnili je aż po brzegi. J 2, 7
T

Trzeba było cierpliwości i samozaparcia, by posłusznie przyjąć polecenie Jezusa. Krytyczna sytuacja wisiała w powietrzu, gdy dostrzeżono, że kończą się zapasy wina. Ci, którzy - jak Maryja - dostrzegli problem, mogli pytać, skąd zdobyć dodatkowe wino, nie zaś jak poprawić zaopatrzenie biesiadników w wodę. Na pewno więc polecenie Jezusa jawiło się jako niezrozumiałe czy wręcz irracjonalne.

Za jego wykonaniem szedł w parze duży wysiłek związany z wędrówką do studni, bo przecież w ogródku przed domem nie dało się znaleźć kurka z wodą. Można było wracać z pełnymi dzbanami wody od odległej studni i kląć, że to wszystko nie ma sensu.

Na przekór logice ewangeliczni słudzy potrafią zachować milczenie i spokój. W kryzysowych sytuacjach potrafią stosować się do Jezusowego nakazu, nawet gdy nie rozumieją sensu sytuacji, w którą zostali włączeni. Gdyby -...

1519

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]