Reklama

Przeczekać absurd

Przeczekać absurd

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Rzekł do nich Jezus: "Napełnijcie stągwie wodą". I napełnili je aż po brzegi. J 2, 7
T

Trzeba było cierpliwości i samozaparcia, by posłusznie przyjąć polecenie Jezusa. Krytyczna sytuacja wisiała w powietrzu, gdy dostrzeżono, że kończą się zapasy wina. Ci, którzy - jak Maryja - dostrzegli problem, mogli pytać, skąd zdobyć dodatkowe wino, nie zaś jak poprawić zaopatrzenie biesiadników w wodę. Na pewno więc polecenie Jezusa jawiło się jako niezrozumiałe czy wręcz irracjonalne.

Za jego wykonaniem szedł w parze duży wysiłek związany z wędrówką do studni, bo przecież w ogródku przed domem nie dało się znaleźć kurka z wodą. Można było wracać z pełnymi dzbanami wody od odległej studni i kląć, że to wszystko nie ma sensu.

Na przekór logice ewangeliczni słudzy potrafią zachować milczenie i spokój. W kryzysowych sytuacjach potrafią stosować się do Jezusowego nakazu, nawet gdy nie rozumieją sensu sytuacji, w którą zostali włączeni. Gdyby -...

1519

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]