Reklama

Prowincjał może wszystko

Prowincjał może wszystko

02.09.2008
Czyta się kilka minut
Tomasz Potkaj: Czytając uważnie pierwsze wypowiedzi Ojca jako nowo wybranego prowincjała, miałem wrażenie, że ma Ojciec problem z odniesieniem się do pytań dotyczących Radia Maryja. Z jednej strony unikał Ojciec konkretów, tłumacząc, że mieszkając we Włoszech radia słuchał rzadko, z drugiej powiedział wyraźnie, że nie wyobraża sobie, by Radio Maryja przetrwało bez obecnego dyrektora. Pół roku później chciałem powtórzyć pytanie: jaka jest właściwie opinia przełożonego o. Tadeusza Rydzyka na temat prowadzonej przez niego rozgłośni?
O

O. Ryszard Bożek: Mój pogląd nie jest wyraźniejszy, niż był w lutym. On się kształtuje dopiero teraz, poprzez rozmowy, spotkania, na różnych zresztą poziomach: z księżmi biskupami i z samym dyrektorem rozgłośni. Jestem na etapie poznawania tej struktury, ale mój pogląd nie ulega zmianie. Świadomy, z jednej strony, że nie ma ludzi niezastąpionych, a z drugiej, że nie ma też ludzi, którzy nie popełniają błędów, uważam, że ojciec Tadeusz jest człowiekiem ważnym na tym etapie rozwoju tej instytucji, co nie oznacza, że kiedyś nie nastąpi zmiana.

Pragnę podkreślić, że wszyscy moi rozmówcy - księża i biskupi - są zgodni co do tego, że takie radio w dzisiejszej Polsce jest bardzo potrzebne. Proszę pamiętać też o ludziach, o słuchaczach rozgłośni. O roli, jaką w ich życiu odgrywa to radio. Spędzają wraz z nim dzień, modlą się, wstają, zasypiają. Jaka pustka pojawiłaby...

10416

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]