Reklama

Protesty w Ferguson (Missouri, USA)

Protesty w Ferguson (Missouri, USA)

19.08.2014
Czyta się kilka minut
Protesty trwają od przeszło tygodnia, po tym jak bezbronny afroamerykański 18-latek Michael Brown został zastrzelony przez białego policjanta.
Fot. Joshua Lotto / AFP / EAST NEWS
T

Tłumione przy użyciu ciężkiego sprzętu zamieszki, podczas których doszło do plądrowania sklepów, zmieniły się w protesty przeciw brutalności policji i nierównemu traktowaniu Czarnych. Według policji, Brown zaatakował policjanta, a wcześniej ukradł cygaretki; policjant interweniował, bo chłopak szedł ulicą, a nie po chodniku. W wersji demonstrantów, gdy Brown odmówił wejścia na chodnik, został zaatakowany. Zdaniem świadka, doszło do szarpaniny, padł strzał i chłopak zaczął uciekać; policjant strzelał, nawet gdy ten krzyknął: „Nie mam broni, nie strzelaj” – co stało się hasłem protestów. Brown został trafiony przynajmniej 6 razy, w tym 2 razy w głowę.

707

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]