Reklama

Prokurator w teatrze

Prokurator w teatrze

19.02.2007
Czyta się kilka minut
Wikłanie prokuratury w bieżącą politykę stało się codziennością. "Rządy prokuratorów mają wszakże swoją cenę. Jest nią utrata wiarygodności.
O

Od kilku dni głównymi bohaterami medialnych newsów są prokuratorzy. Najpierw wszystkie media pełne były informacji o napięciach między policją a prokuraturą, a to za przyczyną niespodziewanej dymisji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwika Dorna i powołania na to stanowisko Janusza Kaczmarka, dotychczasowego Prokuratora Krajowego. Potem atmosferę podgrzała nominacja innego prokuratora na Komendanta Głównego Policji. Pojawił się nawet zgrabny termin "rząd prokuratorów", którzy pod wodzą Ministra Sprawiedliwości mieliby przejmować kolejne agendy rządowe.

Prokuratorzy u władzy? Czemu nie, skoro rządząca koalicja za główny problem polityczny obrała rozliczenie mitycznego układu III Rzeczypospolitej. Sięganie w tym przypadku po fachowe siły od prowadzenia spraw karnych wydaje się całkiem logiczne. Wszczynanie kolejnych postępowań czy też dokonywanie...

6202

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]