Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Procent na naukę

Procent na naukę

21.05.2012
Czyta się kilka minut
300 mln zł to suma nie do pogardzenia.
J

Jeśli powiodą się wspólne projekty ministerstwa nauki i ministerstwa finansów, już od przyszłego roku firmy będą mogły zdecydować się na przekazanie 1 proc. podatku dochodowego CIT konkretnej, wybranej przez siebie uczelni czy jednostce naukowej. Pomysł byłej minister edukacji, Krystyny Łybackiej, zgłoszony podczas lutowych posiedzeń podkomisji sejmowych został oficjalnie zaprezentowany przez minister Barbarę Kudrycką podczas niedawnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pozytywnie wypowiedzieli się o nim premier i przewodniczący Rady Naukowej Instytutów Badawczych.

To kolejny krok ministerstwa nauki, forsującego ścisłą współpracę sektora gospodarczego z uczelniami. I choć wymaga bardzo precyzyjnych narzędzi legislacyjnych (firma powinna mieć możliwie szczegółową zdolność wskazywania beneficjenta, a tym samym pewność, że jej pieniądze wesprą badania i innowacje, na których...

1504

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]