Ładowanie...
Procent na naukę
Jeśli powiodą się wspólne projekty ministerstwa nauki i ministerstwa finansów, już od przyszłego roku firmy będą mogły zdecydować się na przekazanie 1 proc. podatku dochodowego CIT konkretnej, wybranej przez siebie uczelni czy jednostce naukowej. Pomysł byłej minister edukacji, Krystyny Łybackiej, zgłoszony podczas lutowych posiedzeń podkomisji sejmowych został oficjalnie zaprezentowany przez minister Barbarę Kudrycką podczas niedawnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pozytywnie wypowiedzieli się o nim premier i przewodniczący Rady Naukowej Instytutów Badawczych.
To kolejny krok ministerstwa nauki, forsującego ścisłą współpracę sektora gospodarczego z uczelniami. I choć wymaga bardzo precyzyjnych narzędzi legislacyjnych (firma powinna mieć możliwie szczegółową zdolność wskazywania beneficjenta, a tym samym pewność, że jej pieniądze wesprą badania i innowacje, na których...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]