Reklama

Próba odpowiedzi

Próba odpowiedzi

14.12.2003
Czyta się kilka minut
Jeszcze w sierpniu prosił mnie o. Adam Boniecki, mój Drogi Współbrat w powołaniu mariańskim, bym - zapoznawszy się z artykułami i listami do Redakcji tej sprawie poświęconymi - napisał mądry, podsumowujący artykuł. Ojcu Adamowi trudno odmówić, ale inne ważne i pilne obowiązki sprawiły, że nieprędko się z tymi głosami zapoznałem, a gdy już się zapoznałem, bynajmniej nie zachęciły mnie one do zabrania głosu - i to w takiej, dość zobowiązującej roli.
-

---ramka 319721|prawo|1---Nie dlatego, by nie były one warte dyskusji. Przeciwnie: jestem pełen uznania, niekiedy nawet podziwu dla tych, którzy okazali tyle zaangażowania, mądrości i szczerej troski o uczciwe rozeznanie i rozwiązanie tej trudnej kwestii; którzy przywołali tak wiele głębokich intuicji, aspektów i ważkich argumentów - a ta moja opinia dotyczy zarówno zwolenników naturalnego planowania rodziny (NPR), jak i wielu tych, którym trudno ją w teorii i praktyce zaakceptować. Sęk w tym właśnie, że problem jest bardzo złożony; że dotyka ważnej i delikatnej materii moralnej, z której trudno - jeśli w ogóle można - wyłączyć perspektywę religijną (w szczególności: chrześcijańską w jej katolickiej wykładni); że niesie w sobie bogaty ładunek psychologiczny i wywołuje silny rezonans emocjonalny; że dotyczy bardzo różnorodnych doświadczeń i przeżyć, często trudnych do...

30038

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]