Reklama

Prawo kanibala

Prawo kanibala

27.08.2018
Czyta się kilka minut
To nie musiały być wcale wakacje nad dalekim morzem, bogatym w plaże białe jak mąka. Nawet lato w zwyczajnym mieście czyniło z nas kanibali.
BEW
S

Starczyła fala światła wpadająca przez balkon ukosem na zajętą połowę łóżka, zarys ramion kontemplowany w bezruchu stojącego w korku samochodu, gęsia skórka na rękach, kiedy wchodziło się na zakupy prosto z ulicy do ostro klimatyzowanego sklepu. W powietrzu fruwały cząstki elementarne zmysłowej fizyki upału. Ośrodek mózgu wrażliwy na mieszankę słońca, wiatru i soli, podlany w południe aperolem mieszał pragnienia różnego rodzaju, toteż na proste pytanie, „co zjesz dziś na obiad?”, udzielał jednej prostej odpowiedzi: „ciebie”.

Pożeramy się wzrokiem, mowę mamy pełną ludzkich dań i kąsków, od pączuszków przez konkretne befsztyki aż po wachlarz bardziej obcesowych skojarzeń, których na pewno nie usłyszycie w trakcie seansów narodowego czytania, albowiem, jak wiadomo, Polak w stulecie niepodległości przedłuża narodowy byt wyłącznie po rycersku, tudzież w czystej pościeli. Tak czy...

5658

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]