Reklama

Prawne kompendium dla ofiar

Prawne kompendium dla ofiar

12.10.2020
Czyta się kilka minut
P

Potrzebujemy odkryć na nowo rolę prawa, zwłaszcza karnego, w życiu Kościoła” – zauważa abp Wojciech Polak we wstępie do zbioru „Odpowiedź Kościoła na dramat wykorzystania seksualnego małoletnich. Aspekt prawny”. Publikacja ukazała się staraniem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz Fundacji Świętego Józefa. Jest zbiorem najważniejszych dokumentów prawnych Kościoła – od przełomowego dokumentu Jana Pawła II z 2001 r. wprowadzającego odrębne przepisy, aż do wprowadzonych przez Franciszka norm dotyczących odpowiedzialności karnej przełożonych kościelnych. Zbiór wzbogacono o komentarze kanonistów. Książka skierowana jest do osób zajmujących się przypadkami molestowania, w tym do ofiar, którym może pomóc zorientować się w meandrach prawa kościelnego. ©℗


CZYTAJ WIĘCEJ

KOŚCIÓŁ A PEDOFILIA: ZOBACZ SERWIS SPECJALNY >>>


ogłoszenie społeczne

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]