Reklama

Prawie kazanie

Prawie kazanie

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Dwie migawki medialne z ostatnich dni przedwyborczych zastanowiły mnie szczególnie mocno.
J

Jedna z nich, to gromkie oklaski kwitujące zdanie wygłoszone przez kandydata. Najnormalniejsza reakcja. Tyle że podniosły się one w odpowiedzi nie na żadną porywającą wizję ani na szczególny akcent wspólnoty, lecz na zaatakowanie rywala. Wszystko wolno, ale tak naprawdę co to za satysfakcja dla wiecujących, poza dość brzydką chyba radością, że oto komuś niemiłemu "przyłożono"?

Drugi akcent był jeszcze dziwniejszy: to wygłaszany w toruńskim radio apel Solidarności 2010 i Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy o przyłączanie się do zwoływanego protestu przed Pałacem Prezydenckim w obronie "prześladowanych w Polsce katolików". I nie dlatego mnie to zastanowiło, że chciałabym wdawać się w polemikę, czy takie "prześladowania" naprawdę mają miejsce. Jeśli ktoś tak uważa, ma prawo korzystać z wolności słowa, która nota bene też zdaniem niejednego wyborcy polskiego...

1824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]