Reklama

Ładowanie...

Powiedzcie to moim sąsiadom

02.09.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 33/13
A

Artykuły o egzorcystach-celebrytach przeczytałam ze ściśniętym sercem. Zabrakło mi jednak mocnego uderzenia na alarm – oto chrześcijaństwo wypierane jest przez magię, do czego rękę przykłada wielu księży. Nie twierdzę, że winę ponoszą wszyscy egzorcyści, ale ci, którzy obawiają się pod nazwiskiem wyrazić swój sceptycyzm wobec tego trendu – z całą pewnością.
Największym lękiem przed rzeczywistym działaniem szatana przejmują mnie opowieści o „wypędzaniu złego ducha” rodem z „Egzorcysty” oraz rozmaite „listy zagrożeń”, które rozwijając automatyzm, godzą w ludzką wolność. Jeśli w dodatku ten szatan ubiera się w ornat, nie wiadomo, jak z nim walczyć. Ojcu Tomaszowi Francowi łatwo się mówi, że wystarczy uczynić punktem wyjścia naukę o chrześcijańskim zbawieniu, by pozbyć się lęku przed zagrożeniem czającym się w figurce Buddy czy homeopatii. Niech powie to moim sąsiadom w małej...

2886

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]