Reklama

Powiedzcie to moim sąsiadom

Powiedzcie to moim sąsiadom

02.09.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 33/13
A

Artykuły o egzorcystach-celebrytach przeczytałam ze ściśniętym sercem. Zabrakło mi jednak mocnego uderzenia na alarm – oto chrześcijaństwo wypierane jest przez magię, do czego rękę przykłada wielu księży. Nie twierdzę, że winę ponoszą wszyscy egzorcyści, ale ci, którzy obawiają się pod nazwiskiem wyrazić swój sceptycyzm wobec tego trendu – z całą pewnością.
Największym lękiem przed rzeczywistym działaniem szatana przejmują mnie opowieści o „wypędzaniu złego ducha” rodem z „Egzorcysty” oraz rozmaite „listy zagrożeń”, które rozwijając automatyzm, godzą w ludzką wolność. Jeśli w dodatku ten szatan ubiera się w ornat, nie wiadomo, jak z nim walczyć. Ojcu Tomaszowi Francowi łatwo się mówi, że wystarczy uczynić punktem wyjścia naukę o chrześcijańskim zbawieniu, by pozbyć się lęku przed zagrożeniem czającym się w figurce Buddy czy homeopatii. Niech powie to moim sąsiadom w małej...

2886

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]