Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

13.06.2022
Czyta się kilka minut
P

Przeżyć

Dokumentalny, reż. Jonas Poher Rasmussen, Dania i inne 2021, Canal+ Dokument, 18 VI, 20.00

Co czuje człowiek, który jest zmuszony opuścić swój dom? Obsypany nagrodami animowany dokument opowiada o młodym afgańskim geju, którego wieloletnia tułaczka po Europie nauczyła mimikry i kłamstwa. Przypomina seans psychoterapii, podczas którego Amin odtwarza swoje burzliwe losy, analizuje emocje i próbuje odbudować swą prawdziwą tożsamość.

Drive My Car

Dramat, reż. Ryūsuke Hamaguchi, Japonia 2021, Nowe Horyzonty VoD

Oglądanie filmu może być jak zaczytywanie się w powieści – nie tylko wtedy, gdy trwa on prawie trzy godziny i jest adaptacją Murakamiego. Japoński reżyser pomieścił w nim studium związku i studium przestrzeni, film o żałobie i rzecz o tworzeniu spektaklu we współczesnej wieży Babel, a zarazem refleksyjne kino drogi,...

1884

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]