Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

15.08.2022
Czyta się kilka minut
P

Poświęcenie Hasana

Dramat, reż. Semih Kaplanoğlu, Turcja 2021, Cinemax, 18 VIII, 7.40, 15.45, HBO Max, Player, Play Now

W tureckim kinie napięcie między aspiracjami związanymi z nowoczesnością a przywiązaniem do tradycji jest nadal obecne. W tym przypadku historia anatolijskiego rolnika, który wymarzył sobie pielgrzymkę do Mekki i jednocześnie zawzięcie walczy o swój stan posiadania, przynosi złożone, naznaczone hipokryzją studium charakterów.

Yang

Science fiction/dramat, reż. Kogonada, USA 2021, MOJEeKINO, od 9 VIII

Odwieczne pytanie: czy w człekokształtnej maszynie może zagnieździć się ludzki duch, tu zostaje nieco zmodyfikowane. Zepsuty robot okazuje się magazynem ulotnych wspomnień, nie tylko swoich. A pachnąca chińską herbatą i na poły „analogowa” opowieść nadaje się przede wszystkim do kontemplacji, smakowania nastrojów...

1830

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]