Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

07.02.2022
Czyta się kilka minut
S

Sędziowie pod presją

Dokumentalny, reż. Kacper Lisowski, Polska 2021, MOJEeKINO

To rzadki w dzisiejszym polskim kinie przypadek, kiedy kamera trzyma puls aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. I powstaje z tego coś więcej niż publicystyka. Rejestrując batalię o niezawisłe sądy, twórcy dokumentu skupiają się na jej głównych bohaterach, jak Igor Tuleya czy Waldemar Żurek. Film powstał z niezależnych środków.

Noc Królów

Dramat, reż. Philippe Lacôte, Francja/Kanada/Senegal/Wybrzeże Kości Słoniowej 2020, VoD

Kino afrykańskie w fascynującej odsłonie. Z zatłoczonego więzienia w Abidżanie, w którym reguły ustanawiają sami więźniowie i toczy się właśnie kolejna walka o władzę, przenosimy się w świat mitycznych opowieści i lokalnych wierzeń. Polityczny kontekst miesza się z realizmem magicznym, a zapętlona narracja wypełnia się...

1914

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]