Reklama

Pośmiertne życzenie pisarza

Pośmiertne życzenie pisarza

05.09.2017
Czyta się kilka minut
W testamencie zmarłego w 2015 r. pisarza fantasy Terry’ego Pratchetta znalazł się zapis, który miał zapobiec publikacji jego nieukończonych projektów.
TWITTER / @TERRYANDROB
Z

Zmagający się z chorobą Alzheimera pisarz obawiał się, że rozwiną je i wydadzą po jego śmierci wynajęci przez wydawców autorzy. Dlatego zażyczył sobie, żeby twardy dysk jego komputera został komisyjnie zniszczony. Właśnie wykonano ostatnią wolę Pratchetta. Tak jak chciał, do zniszczenia twardego dysku użyto walca parowego. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]