Reklama

Porywające inaczej

Porywające inaczej

29.06.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 25 / 2015
W

Wyrażam radość z tego, że „TP” podjął temat homilii w polskich kościołach. Kazań większości naszych księży nie da się wprost słuchać. Mój „kaznodzieja” – zgodnie z tym, co można przeczytać w artykule Mariusza Sepioły i Artura Sporniaka – zaczyna od skromnego cytatu z czytania, by bardzo szybko przejść do nurtujących go problemów politycznych i seksualnych. Mając dosyć już takich kazań, zacząłem jeździć po okolicznych parafiach z postanowieniem, że – nawet kosztem wygody i straconego czasu – poszukam gdzieś lepszych treści. Niestety. Zamiar całkowicie spalił na panewce: w sąsiednich parafiach kazania były być może nieco lepiej wygłaszane, ale treści miały te same. Chętnie bym dał mojemu księdzu do przeczytania ten numer „Tygodnika”, ale on (ksiądz) nie uznaje „TP” za pismo katolickie, czemu niejednokrotnie dawał wyraz w swych „porywających inaczej” kazaniach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]