Reklama

Poradnik „Tygodnika”

Poradnik „Tygodnika”

17.09.2012
Czyta się kilka minut
Nie musi być nas więcej – istnieją sposoby na walkę z bezrobociem i ograniczanie jego skutków.
Fot. Adam Lach / NAPO IMAGES
O

O porady dotyczące świata wielkiej polityki i polityki społecznej, makro i mikroekonomii, aktywizacji zawodowej i psychologii, poprosiliśmy ekspertów zajmujących się na codzień tymi dziedzinami.

JAK RZĄDZIĆ?

Dr Wiktor Wojciechowski główny ekonomista Invest Banku, ekspert FOR:
Hojność polityków przyczynia się do wzrostu bezrobocia i szarej strefy. Rządowe prognozy, mówiące o 13-procentowym bezrobociu w przyszłym roku, są moim zdaniem zbyt optymistyczne.

Tempo wzrostu gospodarki będzie nieco niższe, niż zakłada rząd (2,2 proc.). W efekcie firmy będą redukowały zatrudnienie, a bezrobocie może osiągnąć poziom 14 proc. Co w tej sytuacji może zrobić władza?
Po pierwsze, trzeba dokończyć likwidację przywilejów emerytalnych. Ograniczenie przechodzenia na wcześniejsze emerytury od 2009 r. i stopniowe...

16357

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]