Reklama

Pomyleni mędrcy

Pomyleni mędrcy

10.12.2012
Czyta się kilka minut
Wszystko jest nie tak. Aktorzy gotują, celebryci zajmują się polityką, a piosenkarki – socjologią. Zamiast klasy mistrzów, mamy inflację dyletantów głoszących proroctwa z telewizyjnych kanap.
Aktor Kacper Kuszewski na planie programu Dzień Dobry TVN Fot. PIOTR Bławicki / EAST NEWS
W

Wsiadam do taksówki i muszę wytłumaczyć kierowcy, jak dojechać do jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Warszawy. Taksówkarz mówi, że właściwie jest grafikiem, ale biznes mu się nie udał, więc „robi za kółkiem”. Miasto zna słabo, bo jest z Przasnysza. Egzaminu taksówkarskiego zdawać nie musiał – na karoserii widać napis „przewóz osób”. – A po co ja mam znać Warszawę na pamięć? Nikt nie zna. W razie czego to mnie poprowadzi – mówi wskazując zawieszony nad deską rozdzielczą GPS – małe urządzenie, które dało mu tytuł i pensję taksówkarza. Czyli kogoś, kim właściwie nie jest.

„Co dla ciebie?” – pyta przykładając długopis do notesu. Bardziej niż kelnerką jest studentką kulturoznawstwa. Bardziej niż pracę wykonuje modne zajęcie w jednym z najbardziej wziętych lokali w stolicy. Jest równie odprężona jak goście, którym nie usługuje, tylko spędza wśród nich czas. Na...

16575

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]