Reklama

Nie ma poglądów, są wątpliwości

Nie ma poglądów, są wątpliwości

08.10.2013
Czyta się kilka minut
Dorota Masłowska w „Duszy światowej” jest programowo bezprogramowa i niezależna. Jest osobą skrajnie prywatną, która o życiu prywatnym mówi niewiele – najchętniej nie powiedziałaby nic.
Dorota Masłowska, 2012 r. Fot. Grażyna Makara
N

Nie tak dawno Dorota Masłowska skończyła trzydzieści lat i chyba nie wypada już o niej mówić „utalentowana pisarka najmłodszego pokolenia”, choć zgrabne formułki tego typu charakteryzuje zadziwiająca długowieczność. Urodziny pisarki nieomal zbiegły się z publikacją wywiadu rzeki przeprowadzonego przez Agnieszkę Drotkiewicz – ta zbieżność wywołuje pewne sugestie. Albo Masłowskiej wydaje się, że dojrzała i chciałaby wprowadzić czytelnika w swój nowy stan, albo postanowiła raz jeszcze zawalczyć z własnym wizerunkiem. Nic z tych rzeczy.
W „Duszy światowej” pisarka przyznaje wprawdzie: „całe życie byłam rarogiem i już mi się nie chce”, snuje, to fakt, mało ekscentryczną opowieść o gotowaniu obiadów, tęsknocie za wiejskim życiem, remoncie domu nad morzem, niechęci do Facebooka, planie dnia artystki, która rano odprowadza córkę do szkoły, przez kilka godzin pisze, potem „kupuje...

8496

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]