Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Krytyk literacki, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”.

Artykuły

18.10.2014
Przezroczysty i chłodny styl „Szumu” współgra z niemal zupełną likwidacją świata zewnętrznego: za całą rzeczywistość muszą tu wystarczyć pusty kąt, tapczan, ślizgawka, skrzyżowanie...
03.03.2014
Wrogiem Jacka Podsiadły jest wszystko, co nie zostało sprawdzone na własnej skórze, każda odczłowieczona abstrakcja, każdy język niesłużący komunikacji między konkretnymi żywymi istotami.
19.11.2013
Był poskręcany jak korzeń, słaby i silny, nieprzewidywalny, zupełnie niedocieczony w swojej uległości. Tańcząc różne tańce, wciąż pisał – obok bladych niewypałów – świetne wiersze.
08.10.2013
Dorota Masłowska w „Duszy światowej” jest programowo bezprogramowa i niezależna. Jest osobą skrajnie prywatną, która o życiu prywatnym mówi niewiele – najchętniej nie powiedziałaby nic.
20.05.2013
„Salki” Nowickiego wciągają, hipnotyzują i paraliżują mocą wielkiej literatury, która tak dobrze i starannie maskuje swój warsztat, że nożyk bezradnego krytyka ślizga się po gładkiej...
01.04.2013
Justyna Bargielska ma dobry słuch na słowo mówione i pełne rękawy anegdot. Żongluje symbolami jak urodzony cyrkowiec. Jej talent objawia się najpełniej w opisach wyrzucających czytelnika...
25.02.2013
Oto odważny najazd na czytelnicze przyzwyczajenia i konwencje. Mikstura, która przywraca puls poetyckim liniom Iwaszkiewicza.