Reklama

Polskie lato muzyki

Polskie lato muzyki

09.07.2007
Czyta się kilka minut
Tegoroczne lato zostanie długo w pamięci rodzimych fanów muzyki. Oto Polska po raz pierwszy awansowała do "koncertowych mistrzostw Europy.
P

Poprzeczka na następne lata została podniesiona wysoko. Zaledwie w ciągu miesiąca koncertowały takie sławy jak Pearl Jam, Iggy Pop, Genesis, Sonic Youth, Beastie Boys, Björk i Red Hot Chili Peppers. A ten przegląd kilkudziesięciu lat historii muzyki we wszelakich jej stylach i barwach to dopiero zapowiedź występu największej żywej legendy rock'n'rolla - The Rolling Stones.

Jeszcze kilka lat temu wiele gwiazd konsekwentnie omijało nasz kraj, wybierając areny Czech, Węgier i Austrii. W tym roku to nasi przyjaciele z południa musieli przyjechać do nas, aby ujrzeć Pearl Jam i Red Hot Chili Peppers na Stadionie Śląskim. Jedyne w tej części kontynentu koncerty tych grup odbyły się właśnie w Chorzowie.

Heineken Open'er Festival to już oso­bne wielkie muzyczne święto. W tym roku jego termin wstrzelił się pomiędzy dwa najważniejsze festiwale muzyczne...

6163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]