Reklama

Polska specjalność

Polska specjalność

23.12.2016
Czyta się kilka minut
W książce „Mądrość serca” o. Wacław Hryniewicz mówi: „Wszechświat zdumiał zapewne mędrców ze Wschodu, pewnie protoplastów dzisiejszych astronomów, skoro wyruszyli w drogę, która zaprowadziła ich do celu wcale nie takiego, o jakim myśleli.
I

Inaczej być nie mogło, gdyż nasze drogi niekoniecznie muszą pokrywać się z drogami Boga, jak mówi Pismo. Podobnie dzieje się dzisiaj. W tym roku obchodziliśmy 1050. rocznicę dnia, w którym i dla nas zaświeciła Gwiazda Betlejemska, czyli Chrystus. Przypomina o tym Piotr Apostoł: »Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą«”.
W pierwszym odruchu chciałoby się powiedzieć: Tak, oczywiście, z całą pewnością. Czasem jednak nachodzą człowieka wątpliwości. A może jednak nie? Im częściej czytam Biblię i medytuje nad nią, tym więcej mam pytań niż odpowiedzi. Jeśli tak się dzieje, to chwała Bogu. To znaczy, że dopuściliśmy do głosu Ducha Bożego, który jak wiatr wymiata z nas śmieci i jak ogień wypala brudy przede wszystkim natury religijnej. Jak to zatem jest z tym chrztem narodu polskiego?
Hrabia Stanisław Henryk Badeni w roku 1912 w „Przeglądzie...

2763

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]