Reklama

„Polska na to nie zasługuje"

„Polska na to nie zasługuje"

23.04.2007
Czyta się kilka minut
ZTadeuszem Mazowieckim, Leszkiem Balcerowiczem iKarolem Modzelewskim rozmawia Roman Graczyk.
Modzelewski, Mazowiecki, Balcerowicz. Fot.G.Kozakiewicz
R

ROMAN GRACZYK: - Chciałbym, żebyśmy porozmawiali o opozycji: III RP-IV RP. Pan Premier i jego rząd są ojcami III RP. Nadali kierunek wolnej Polsce, który dzisiaj jest gwałtownie kontestowany. Najpierw jednak chciałbym poprosić prof. Karola Modzelewskiego, żeby przypomniał swój pogląd na to, jak tamta transformacja ekonomiczna powinna była wyglądać. Był on różny od koncepcji, którą później wdrożono.

KAROL MODZELEWSKI: - Byłem jednym z nielicznych przedstawicieli obozu solidarnościowego, którzy krytycznie przyjęli ,,plan Balcerowicza". "Solidarność" nie miała wyobrażenia, że dojdzie do tak szybkiego załamania się systemu komunistycznego. Wszyscy byli w roli uczniów czarnoksiężnika.

Tadeusz Mazowiecki był jednym z czołowych ludzi "Solidarności", którzy na artykuł Adama Michnika "Wasz prezydent, nasz premier"...

18304

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]