Reklama

Polska i raport Dicka Marty'ego

Polska i raport Dicka Marty'ego

14.06.2006
Czyta się kilka minut
Siedem miesięcy zajęło szwajcarskiemu senatorowi Dickowi Marty'emu ustalenie, że nic nie wie.
J

Jego końcowy raport, przygotowany na zlecenie Rady Europy, o tajemnych lotach samolotów CIA nad naszym kontynentem z terrorystami na pokładzie oraz o rzekomych więzieniach w Polsce i Rumunii, gdzie mieli być oni przesłuchiwani i wręcz torturowani, to zbiór spekulacji, półprawd i stwierdzeń niepopartych dowodami. Aby wyjaśnić zagadkę działań CIA w Europie, Marty prosił o informacje same dotknięte tą sprawą europejskie rządy. Na co liczył? Że przyznają się do łamania praw człowieka, jeżeli jakieś nielegalne działania rzeczywiście miały miejsce na ich terytorium? Że postawią się pod pręgierzem, wyżej ceniąc osobiste prawa terrorystów od własnej racji stanu? A co odpowiedziała Marty'emu sama Centralna Agencja Wywiadowcza? Wystarczy zajrzeć do jego raportu, żeby się dowiedzieć, że nic.

Antyamerykanizm niektórych europejskich kręgów nie zna granic. Tymczasem...

2014

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]