Reklama

Ładowanie...

Polowanie na studentki

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Szerzej nie znany rektor Tadeusz Pomianek z szerzej nie znanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie postanowił stanąć do walki o moralność i przekazał policji listę studentek z Ukrainy, by sprawdziła, czy któraś z nich nie jest pracownicą agencji towarzyskiej. Według pracowników uczelni Ukrainki malują się wyzywająco, a na zajęcia przywożone są przez ochroniarzy - chodzą plotki, że to prostytutki. Indeks ma być sposobem na zdobycie obowiązujących od października polskich wiz. Gdyby plotki się potwierdziły, WSiZ relegowałaby dziewczyny. “Nie mogę pozwolić, aby ta sytuacja rzucała cień na uczelnię" - powiedział rektor rzeszowskiej “Gazecie Wyborczej".
P

Pomijając, że na Ukrainie panują inne kryteria mody i makijażu, który w Polsce uchodzi za wyzywający, tam jest czymś normalnym i nie świadczy o jakiejkolwiek profesji, pomijając też, że skoro - jak przyznaje sama uczelnia - studentki chodzą na zajęcia, więc nie traktują indeksu jako “przykrywki", trzeba powiedzieć, że jeśli coś rzuca cień na uczelnię, to zachowanie jej rektora.

Bo jeśli nawet jakieś studentki pracują w agencjach towarzyskich, jest ich prywatną sprawą, co robią po zajęciach. Jeśli tylko nie łamią prawa - a prostytucja w Polsce nie jest zakazana. Tak jak nie jest zakazane prostytutkom studiowanie. Natomiast jest karygodnym, że uczelnia tworzy listy proskrypcyjne, donosi na policję i publicznie naraża studentki (które jeszcze płacą jej za naukę) na wytykanie palcem oraz utrwala niesprawiedliwy stereotyp obywateli Ukrainy.

Szkoły...

1106

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]