Reklama

Polityczny huragan

Polityczny huragan

02.09.2008
Czyta się kilka minut
Miało być jak u Hitchcocka: najpierw polityczne trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Jest inaczej. Bo owszem, polityczne trzęsienie było, i to niejedno. Ale potem przyszedł huragan - ten prawdziwy.
W

W minionym tygodniu wydawało się, że temperatura kampanii wyborczej w Stanach sięgnęła zenitu: po spektakularnej konwencji Demokratów w Denver, z błyskotliwym orędziem Baracka Obamy, nazajutrz Republikanie ogłosili nie mniej spektakularną nominację Sarah Palin na ich kandydatkę na wiceprezydenta - z nadzieją, że atrakcyjna Palin stanie się gwoździem ich konwencji w Minneapolis, u boku Johna McCaina.

"Gustav" i polityka

I wtedy nadeszły wiadomości o huraganie. W chwili, gdy zamykamy to wydanie "Tygodnika", tropikalny "Gustav" zbliża się do wybrzeży Zatoki Meksykańskiej. W Nowym Orleanie trwa ewakuacja ludności.

Choć oficjalnie Republikanie nie odwołali swej konwencji, wszystkie związane z nią plany zawisły na włosku. Swój udział w imprezie - będącej w końcu kluczowym momentem kampanii, bo otwierającej jej...

15020

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]