Reklama

Polak lubi zwiedzać

Polak lubi zwiedzać

10.07.2012
Czyta się kilka minut
Jest grzeczny, ale nie daje napiwków. Upija się, lecz na wesoło. Je dużo, ale tylko rano.Skarży się coraz rzadziej, chyba że urlop przerwie mu bankructwo Sky Clubu.
fot. Jarosław Wojtalewicz / East News
W

W egipskiej Tabie recepcjonista zażądał opłaty za pobyt, kierowca odmówił zawiezienia turystów na lotnisko, a ci, którzy właśnie przylecieli, nie dostali kluczy do pokoi i wylądowali na rozpalonym słońcem bruku. Rezydentka Triady tylko wzruszyła ramionami, informując, że skoro firma bankrutuje, to ona już w niej nie pracuje.

Więcej szczęścia mieli klienci wracający z greckiej wyspy Korfu – pracownicy Triady zostali z nimi do końca. Zorganizowali transfer na lotnisko i jedynym poniesionym przez Polaków kosztem był brak śniadania.

W dziesięciu krajach było ponad sześć tysięcy klientów Sky Clubu, gdy 3 lipca firma – sprzedająca wyjazdy także pod marką Triada – ogłosiła upadłość. Ściągnięciem pechowych klientów do Polski zajął się mazowiec¬ki urząd marszałkowski, który ustawowo jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej Sky Clubu. To 25 milionów złotych. Na razie...

14812

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]