Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

"Po stronie życia"

"Po stronie życia"

27.11.2005
Czyta się kilka minut
Hasło to przyświeca wszystkim opowiadającym się przeciw aborcji, czyli niszczeniu życia ludzkiego w jego najwcześniejszych stadiach. Jest także wysuwane przez przeciwników antykoncepcji, przy czym tutaj już posłuszeństwo nauce Kościoła nie znajduje żadnego zrozumienia u ludzi do Kościoła się nie przyznających.
O

Okazuje się jednak, że także i powołanie człowieka do życia, wspomagane postępem medycyny, więc od lat już możliwe (na świecie żyje ok. 1,5 miliona ludzi urodzonych dzięki metodzie in vitro) jest u nas potępiane w imię tych samych argumentów. Kościół dotychczas sprzeciwia się zapłodnieniu in vitro wskazując przede wszystkim na zagrożenie egzystencji dodatkowo powoływanych przy tym embrionów. Fanatycy “pro life" idą dalej: tęsknocie bezpłodnych par za dzieckiem przypisują pobudki wyłącznie egoistyczne, których nie należy brać pod uwagę. W ten sposób powstaje ideologiczna wizja porządku prawnego, który ma uniemożliwić “niesłuszne" zachowania, a wymusić postawy “prawidłowe" jako jedyne akceptowalne. To, że nie wszyscy w Polsce podzielają światopogląd dzisiaj rządzących, dla ideologów nie jest żadnym argumentem.

Pani wiceminister od spraw rodziny już naraziła się...

1891

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]