Reklama

"Po stronie życia"

"Po stronie życia"

27.11.2005
Czyta się kilka minut
Hasło to przyświeca wszystkim opowiadającym się przeciw aborcji, czyli niszczeniu życia ludzkiego w jego najwcześniejszych stadiach. Jest także wysuwane przez przeciwników antykoncepcji, przy czym tutaj już posłuszeństwo nauce Kościoła nie znajduje żadnego zrozumienia u ludzi do Kościoła się nie przyznających.
O

Okazuje się jednak, że także i powołanie człowieka do życia, wspomagane postępem medycyny, więc od lat już możliwe (na świecie żyje ok. 1,5 miliona ludzi urodzonych dzięki metodzie in vitro) jest u nas potępiane w imię tych samych argumentów. Kościół dotychczas sprzeciwia się zapłodnieniu in vitro wskazując przede wszystkim na zagrożenie egzystencji dodatkowo powoływanych przy tym embrionów. Fanatycy “pro life" idą dalej: tęsknocie bezpłodnych par za dzieckiem przypisują pobudki wyłącznie egoistyczne, których nie należy brać pod uwagę. W ten sposób powstaje ideologiczna wizja porządku prawnego, który ma uniemożliwić “niesłuszne" zachowania, a wymusić postawy “prawidłowe" jako jedyne akceptowalne. To, że nie wszyscy w Polsce podzielają światopogląd dzisiaj rządzących, dla ideologów nie jest żadnym argumentem.

Pani wiceminister od spraw rodziny już naraziła się...

1891

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]