Reklama

Płace, składki i daniny

Płace, składki i daniny

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Fala roszczeń płacowych w służbie zdrowia, górnictwie, oświacie oraz innych sektorach po raz kolejny odkryła zamęt panujący w kwestii tego, jakie faktycznie są nasze dochody.
P

Premier Tusk skarżył się na trudności z ustaleniem, ile naprawdę zarabiają lekarze. Nic dziwnego, bo w Polsce prawie wszyscy skrywają rzeczywistą wielkość swoich zarobków. Raczej nie dlatego, że są one niższe od publicznie deklarowanych.

A tymczasem powszechnie słychać utyskiwanie na płace nieprzekraczające rzekomo półtora tysiąca złotych i określanie swoich roszczeń przez odniesienie do średniej krajowej, która przekroczyła 3 tysiące złotych, w co z kolei mało kto wierzy. Gdy dyrektorzy strajkujących kopalń poinformowali, że średnie wynagrodzenie w ich spółce węglowej wynosi 4,7 tys. zł, w telewizji pokazano oburzonych górników zapewniających, że dostają 1,6-1,8 tys., i twierdzących, że średnią zawyżają gigantyczne wypłaty dla dyrektorów i członków zarządów.

Nie taka prosta miara

Pytanie o zarobki w każdym...

3671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]