Reklama

Pingwiny półkuli północnej

Pingwiny półkuli północnej

28.01.2013
Czyta się kilka minut
Nader często, gdy toczy się u nas spór na tematy światopoglądowe czy obyczajowe, przywoływany jest diabeł i zwierzęta.
N

Nader często, gdy toczy się u nas spór na tematy światopoglądowe czy obyczajowe, przywoływany jest diabeł i zwierzęta. Diabeł może dziś znacznie więcej niż ongiś, gdy nie miał medycznego wykształcenia. Wśród zwierząt zaś panuje nieskończenie boski ład, na którym człowiek winien się bez ustanku wzorować. Tak też było słychać podczas posiedzenia Sejmu, kiedy to spierano się o związki partnerskie. Wydarzenia te wymagają drobnych objaśnień i porad, na miarę cytowanych wypowiedzi i poziomu obrad. Oto garść problemów do omówienia.
Cytat nr 1. Wicemarszałek Cezary Grabarczyk: „Głos ma pan poseł Jacek Bogucki, Solidarna Polska”. Poseł Jacek Bogucki: „Panie Marszałku! Wysoka Izbo! (...) Ktoś spytał kiedyś lekarza wykonującego operacje zmiany płci, czym uzasadnia te zabiegi. Potrzebami tych osób, oczekiwaniami. Wobec tego spytał tego lekarza, czy gdyby przyszedł do niego satanista i...

4628

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]