Reklama

Piłka z nieba

Piłka z nieba

11.06.2012
Czyta się kilka minut
Możemy nie wyjść z grupy na mistrzostwach Europy i długo nie awansować na kolejny turniej. Możemy na Euro nie zarobić. Nic nie szkodzi. Dostaliśmy szansę, aby piłka powiedziała nam coś o życiu.
T

To zdjęcie spadło nam z nieba.

W przeddzień inauguracji Euro pani Maria Vetulani natrafiła na nie podczas porządkowania domowych papierów. Publikujemy je na następnej stronie w przekonaniu, że możemy powiedzieć coś ważnego o dyscyplinie, którą uprawia przedstawiony na nim sportowiec.

Są dziesiątki powodów, dla których można nie lubić piłki nożnej. Zdominowana przez komercję i zamieniona w maszynkę do zarabiania pieniędzy: dla właścicieli klubów, dla organizujących rozgrywki międzynarodowe FIFA czy UEFA, dla piłkarzy wreszcie, których astronomiczne zarobki doczekały się krytyki również ze strony Watykanu. Skorumpowana, o czym świadczą nie tylko przykłady z Polski, ale także niedawna fala aresztowań we włoskim futbolu, sięgająca nawet po graczy reprezentacji, podejrzewanych o ustawianie wyników meczów dla uczestników zakładów bukmacherskich. Zdolna do...

9979

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]