Reklama

Peregrynacje Necrobutchera

Peregrynacje Necrobutchera

31.08.2010
Czyta się kilka minut
W ramach wakacyjnej akcji "Trzeźwy pora- nek", w godzinach 5.00 - 8.00 w Rzeszowie skontrolowano 110 kierowców. Nietrzeźwych było 20. "Bilans jest szokujący. Takiego »Trzeźwego poranka« nie było jeszcze i oby już nigdy nie było" - zaklina rzecznik podkarpackiej policji. Oby!
N

Nie byłem w Rzeszowie, ale byłem gdzie indziej, i wiem, że np. w muzeum w Czarnolesie bardzo trudno wytrzymać na trzeźwo. Anna Jagiellonka podobno nie była jakąś szczególną misską, urodę miała raczej prezydencką, ale to, co z niej zrobili w kaplicy lokalni (metalo)plastycy, nadawałoby się idealnie na okładkę albumu grupy Bathory (skądinąd bodajże szwedzkiej). Choć właśnie może w tym szansa na ściągnięcie tłumów turystów do Czarnolasu - w każdym razie ja tutaj dostrzegam niszę: zwiedzających widziałem bardzo mało, zwiedzali bardzo szybko (trudno zadowolić się jednym kurdybanem), no i byli z Polski - a przecież w XXI w. nie tylko o to chodzi. Skoro w muzeum Bourdelle’a pełno cudzoziemców, to nasz artysta zasługuje na co najmniej takie samo zagraniczne zainteresowanie. Ale jak? Przecie muzeum bez pojęcia, obsługa znudzona, zwiedzający ziewający, nawet lipy brak. Nil desperandum...

3769

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]