Reklama

Pedofilia: czubek góry lodowej

05.01.2010
Czyta się kilka minut
Problem pedofilii jest drastyczny, ale i dramatyczny. Przede wszystkim dla ofiar, ale także - niech mi będzie wolno to powiedzieć - dla ludzi dotkniętych tą patologią. Dlatego i ich dzisiaj dopuszczamy do głosu.
R

Równie słynna, co niefortunna wypowiedź premiera Donalda Tuska o pedofilach: "nie sądzę, żeby wobec takich indywiduów, takich kreatur, można było zastosować termin »człowiek« i w związku z tym nie sądzę, żeby obrona praw człowieka dotyczyła tego typu zdarzeń" - nie posłużyła do lepszego zrozumienia problemu, a co za tym idzie do znalezienia sposobu jego rozwiązania. Ogrom wyrządzanej dziecku krzywdy i w ogóle okropność "tego typu zdarzeń" budzą - co jest zrozumiałe - najgorsze emocje. O pedofilach myśli się i mówi jak o wściekłych psach. Tak, słowa premiera Tuska trafiły do przekonania opinii publicznej. W referendum na pytanie "czy pedofilów chirurgicznie kastrować?" - większość z nas odpowiedziałaby "tak". Czy poddawać torturom? Tak. Czy zabijać? Tak. Powinno się ich po prostu unicestwić.

Ale rzecz w tym właśnie, że pedofil człowiekiem jest. Zatrzymani...

4531

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]