Reklama

Pedofilia: czubek góry lodowej

Pedofilia: czubek góry lodowej

05.01.2010
Czyta się kilka minut
Problem pedofilii jest drastyczny, ale i dramatyczny. Przede wszystkim dla ofiar, ale także - niech mi będzie wolno to powiedzieć - dla ludzi dotkniętych tą patologią. Dlatego i ich dzisiaj dopuszczamy do głosu.
R

Równie słynna, co niefortunna wypowiedź premiera Donalda Tuska o pedofilach: "nie sądzę, żeby wobec takich indywiduów, takich kreatur, można było zastosować termin »człowiek« i w związku z tym nie sądzę, żeby obrona praw człowieka dotyczyła tego typu zdarzeń" - nie posłużyła do lepszego zrozumienia problemu, a co za tym idzie do znalezienia sposobu jego rozwiązania. Ogrom wyrządzanej dziecku krzywdy i w ogóle okropność "tego typu zdarzeń" budzą - co jest zrozumiałe - najgorsze emocje. O pedofilach myśli się i mówi jak o wściekłych psach. Tak, słowa premiera Tuska trafiły do przekonania opinii publicznej. W referendum na pytanie "czy pedofilów chirurgicznie kastrować?" - większość z nas odpowiedziałaby "tak". Czy poddawać torturom? Tak. Czy zabijać? Tak. Powinno się ich po prostu unicestwić.

Ale rzecz w tym właśnie, że pedofil człowiekiem jest. Zatrzymani...

4531

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]