Reklama

Paradoks szpiegostwa

Paradoks szpiegostwa

06.03.2017
Czyta się kilka minut
Nie słabnie presja na nowego prezydenta USA w sprawie kontaktów jego ludzi – z ówczesnego sztabu wyborczego, z politycznego otoczenia i nawet z rodziny – z instytucjami rosyjskiego państwa. Kontaktów co najmniej dwuznacznych.
C

Co z tego może wyniknąć?

Znawcy USA twierdzą, że raczej nie pozbawienie urzędu – poszlaki nie obciążają (jeszcze?) osobiście Trumpa. Choć osłabiają jego pozycję i wystawiają na mordercze szyderstwo w natężeniu, z jakim nie mierzył się dotąd żaden prezydent USA. Nawet Ronald Reagan i George W. Bush, znienawidzeni i wykpiwani, byli jednak traktowani poważnie, jako gracze wagi ciężkiej. Inaczej Trump: jemu odmawia się nawet tej odrobiny powagi, jaką teoretycznie daje urząd szefa supermocarstwa. A wielką rolę w tym demontowaniu Trumpa odgrywa właśnie jego Russian connection i wrażenie, niekiedy graniczące z przekonaniem, że prezydentem USA został z łaski Putina. Przykładem ostatnia okładka jednego z niemieckich tygodników, z której spogląda hybryda Trumpoputina z podpisem: „Podwójny agent”.

Ale być może coś pozytywnego jednak z tego wyniknie.

Coś, czego raczej nie...

3459

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

A przypadkiem słów o kiełbasie i polityce nie powiedział Bismarck?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]