Reklama

Papieżu, miałeś rację

Papieżu, miałeś rację

13.06.2004
Czyta się kilka minut
Najgłupszy z czytanych przeze mnie komentarzy wizyty amerykańskiego prezydenta George'a W. Buscha w Watykanie głosił, że została ona wymuszona wcześniejszym przybyciem do Włoch prezydenta, bo Papież, żeby do wizyty nie dopuścić, postanowił właśnie w tym czasie pielgrzymować do Szwajcarii.
B

Bzdura. Jan Paweł II spotykał się z osobami bardziej kontrowersyjnymi i w sytuacjach bardziej delikatnych, bo uważa, że lepiej rozmawiać, niż nie rozmawiać, i nigdy nie należy tracić wiary w człowieka. Wizycie towarzyszyły manifestacje przeciw Buschowi i - pośrednio - przeciw przyjęciu go przez Papieża. Zdarzały się one także przy okazji innych wizyt, ale tylko tego by brakowało, by w ten sposób można było wpływać na postępowanie i decyzje Papieża.

Wiadomo, co na temat wojny w Iraku Papież powiedział Buschowi: nie powtarzał potępień sprzed rozpoczęcia wojny, uczynił aluzję do torturowania Irakijczyków, wezwał do przywrócenia Irakowi suwerenności i zapewnienia jego mieszkańcom bezpieczeństwa oraz zaangażowania w tę sprawę organizacji międzynarodowych. Nie wiemy natomiast, co podczas rozmowy w cztery oczy o wojnie w Iraku powiedział Papieżowi prezydent.

...
1539

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]