Reklama

Pamięć grzyba

Pamięć grzyba

15.04.2013
Czyta się kilka minut
Wedle najskromniejszej i pobieżnej opinii, trasę z Krakowa do Warszawy można przebyć na cztery sposoby: samolotem, pociągiem, autem albo pieszo...
D

Dla każdego krakowianina spragnionego rześkiego widoku półkobiety, półryby różnice pomiędzy tymi sposobami przemieszczania są jasne i nie wymagają grubszych objaśnień. Tu szybciej, tam dłużej, tu taniej, tam drożej – tak to mniej więcej wygląda. Wydaje się, że wstęp ten był konieczny dla wyraźniejszego zilustrowania sytuacji na Dalekim Wschodzie.
Otóż w powszechnej opinii światu nic nie grozi, bowiem przywódca Korei Północnej nie ma rakiety, do której mógłby przyczepić bombę atomową. Uważa się, że bomba może latać tylko rakietą, choć z doświadczenia wiemy, że jest inaczej. Jest to logika przypominająca mniemanie, że do Warszawy z Krakowa da się dotrzeć jedynie pociągiem. Brak pociągu skazuje nas na oglądanie pomnika Grunwaldzkiego i Wisły w biegu górnym po wsze czasy.
Koreańczyk Północny, oglądając serwisy światowe i słuchając najgrubszych z grubych analityków od wojen...

3192

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]